Ювентус и Нант играят при резултат 1:1 в първи мач от 1/16

...

НА ЖИВО: Ювентус - Нант 1:1, три греди за домакините

Ювентус и Нант играят при резултат 1 :1  в първи мач от 1/16 на Лига Европа.

Първото по-интересно състояние в срещата бе още във втората минута, когато Анхел Ди Мария бе оставен непокрит, а аржентинецът си настройки топката на левия крайник и стреля, само че ударът му бе избавен от Лафон.

В 13-а минута Федерико Киеза получи великолепно подаване в наказателното поле, а крилото отигра стремително към Душан Влахович, който бе на чудесна позиция, с цел да стреля с десния крайник и да открие резултата - 1:0 за Ювентус.

В идващите минути " Старата госпожа " владееше топката и търсеше празни пространства в противниковата отбрана, до момента в който Нант бе по-прибран в личната си половина, дебнейки на контраофанзива. В 28-а минута Анхел Ди Мария получи топката и напредна с нея, като най-после реши да тества шанса си от разстояние, а бомбеният му шут бе отразен от Лафон, който избави атрактивно.

В добавеното време на първата част Леандро Паредес се нагърби с осъществяването на директен свободен удар, като полузащитникът стреля непосредствено във вратата, пробвайки да изненада вратаря, само че стражът на Рен още веднъж бе на висота и съумя да избави. Това бе и всичко за първото полувреме.

През първите 10 минути от второто полувреме чистите голови положения отсъстваха, а двата тима най-вече влизаха в здрави единоборства, при които никой не искаше да отстъпи. В 60-а минута Нант провежда прелестна контраофанзива, при която Сантонз отклони към Мустафа Мохамед, а нападателят не се поколеба с едно допиране да откри Людовик Блас, който с мощен удар не остави никакви шансове на Войчех Шчесни да се намеси - 1:1.

В ответната офанзива Душан Влахович бе на страхотна позиция пред наказателното поле и се чудеше какво да направи с топката, преди да я чукне към Федерико Киеза, а последният стреля с изключителна мощ, само че в напречната греда, а след това кълбото се отклони и от левия непряк дирек, само че не мина голлинията. Какъв шанс за Нант!

В 66-а минута Анхел Ди Мария извърши ъглов удар, при който завъртя топката с левия си крайник непосредствено във вратата на Нант, само че тя още веднъж се отклони от напречната греда.

Стартови сформира:

Ювентус:  1. Войчех Шчесни, 12. Алекс Сандро, 3. Бремер, 6. Данило, 2. Матия Де Шилио, 44. Николо Фаджоли, 25. Адриен Рабио, 32. Леандро Паредес, 22. Анхел Ди Мария, 7. Федерико Киеза, 9. Душан Влахович

Треньор:  Масимилиано Алегри

Нант:  1. Албан Лафон, 28. Фабиен Сантонз, 4. Никола Палоа, 21. Жан-Шарл Кастелето, 5. Педро Чиривея, 8. Самюел Мутусами, 17. Муса Сисоко, 10  Людовик Блас, 11. Маркюс Коко, 3. Андрей Жирото, 31. Мустафа Мохамед

Треньор:  Антоан Комбуаре